TEMPORARY RESIDENCE CANADA TO PERMANENT RESIDENCE CANADA
O PROGRAMU
Kanada je druga po veličini zemlja na svetu a usled ogromnog priliva imigracije ljudi iz različitih delova sveta predstavlja jednu od etnički, kulturno i verski najraznovrsnijih zemalja. Ova zvanično dvojezična zemlja svojim građanima omogućava komunikaciju na engleskom i francuskom jeziku.
Kanadska industrija i privreda su u stalnom porastu i zbog toga je prisutna potražnja za kvalitetnim radnicima. U skladu sa tim, ukoliko dobijete ponudu za posao od poslodavca u Kanadi, imate mogućnost da aplicirate za radnu vizu kao i privremeno, a kasnije i trajno boravište. Takođe, ukoliko je vaša profesija u Nacionalnoj klasifikaciji na listi deficitarnih zanimanja (NOC) šanse za pronalazak posla su veće.
Naša usluga odnosi na pružanje saveta i opštih informacija kao i povezivanje učesnika sa imigracionim konsultantima koji asistiraju u podnošenju aplikacije za stalni boravak u Kanadi, „najboljim putem“ koji je za svaku osobu različit u zavisnosti od njenog obrazovanja, radnog iskustva, nivoa engleskog jezika, bračnog stanja itd.
U većini slučajeva jedan od preduslova za pokretanje procesa dobijanja trajne boravišne vize u Kanadi jeste da imate radno iskustvo u Kanadi ili obrazovanje stečeno u Kanadi. Da biste stekli radno iskustvo u Kanadi, potrebna vam je viza ili radna dozvola.
Labour Market Impact Assessment (LMIA) i Temporary Residence Visa
Poslodavac koji vam daje ponudu za posao mora imati odobrenje da zaposli internacionalne radnike. Pomenuto odobrenje dobija se nakon procene uticaja na tržište rada i taj dokument naziva se LMIA.
Kada poslodavac završi ceo postupak i zaposleni uspešno obavi razgovor za posao kod poslodavca, zaposleni aplicira za radnu dozvolu. Nakon odobrenja radne dozvole u istoj se navodi poslodavac, radno mesto zaposlenog i datum važenja. Ovo znači da zaposleni neće moći da obavlja posao koji nije naveden u radnoj dozvoli. Jedini izuzetak je kada pod određenim okolnostima zaposleni može da dobije produženje radne dozvole i samim tim produži svoju boravišnu dozvolu u Kanadi.
Privremena boravišna viza omogućava privremeni rad i boravak u Kanadi. Osobama čija je profesija deficitarna na tržištu rada u Kanadi, na osnovu svog iskustva, profesionalnih veština i radnog iskustva stečenog u Kanadi nakon isteka privremene boravišne vize povećavaju se šanse da budu kvalifikovane za stalni boravak.
Minimalna zarada varira u zavisnosti od teritorije/pokrajine. Najniža plata je 10,80 CAN$ po satu za radnike koji primaju napojnicu, odnosno 11,75 CAN$ po satu za ostale pozicije. Radno vreme zavisiće od potreba poslodavca i biće detaljnije objašnjeno u skladu sa radnom ponudom.
Primarni kandidat kome je odobrena privremena boravišna viza za „kvalifikovano“ radno mesto (skilled position) moći će da aplicira za privremenu dozvolu i za članove svoje porodice, odnosno supružnika i decu do 22 godine života. Deca ostvaruju pravo na besplatno obrazovanje u javnim obrazovnim institucijama u Kanadi.
Za ovaj program mogu se prijaviti:
- Osobe koje su punoletne
- Osobe koje su državljani Srbije sa stalnim boravkom na teritoriji Srbije
- Osobe koje ispunjavaju zahteve poslodavca u pogledu obrazovanja i radnog iskustva
- Osobe koje su spremne da žive i rade u Kanadi u skladu sa ugovorom sa poslodavcem
- Osobe koje nisu krivično osuđivane i kažnjavane
- Osobe koje imaju dovoljna finansijska sredstva potrebna za nesmetani život u Kanadi tokom prvih par meseci svog boravka
- Osobe koje ispunjavaju sve dodatne zahteve poslodavca u pogledu poznavanja jezika, zdravstvenog stanja i sl.
Dokumenta potrebna za prijavu zavisiće od poslodavca za čiju radnu ponudu kandidat aplicira i mogu se podeliti u dve kategorije:
- Obavezna dokumenta:
- CV (primer CV-a dobićete od predstavnika agencije)
- Pasoš;
- Prijava (ista se nalazi na dnu ove stranice i popunjava se elektronski);
- Uverenja iz suda i policije da osoba nije pod krivičnom istragom i da nije krivično osuđivana
- Dodatna dokumenta na zahtev poslodavca:
– Medicinski izveštaj (ukoliko je potreban);
– Međunarodni izvod iz matične knjige venčanih (ukoliko je kandidat u braku);
– Međunarodni izvod iz matične knjige rođenih (za sve podnosioce zahteva za vizu);
– Diploma o završenom visokom ili srednjem obrazovanju;
– Preporuke prethodnih poslodavaca;
*Sva dokumenta moraju biti prevedena na engleski (i francuski ako je potrebno) i overena kod notara.
NAKNADA ZA USLUGE IMIGRACIONIH KONSULTANATA
Naknada za usluge imigracionih konsultanata iznosi 8500 CAN$ (+5% tax) i plaća se direktno imigracionim konsultantima sledećom dinamikom:
- Prva rata 1000 CAN$ + 5% tax prilikom otpočinjanja procesa
- Druga rata 2500 CAN$ +5% tax nakon uspešno obavljenog razgovora sa poslodavcem
- Ostatak od 5000 CAN$ +5% tax plaća se u 12 mesečnih rata nakon dobijanja vize
Usluge imigracionih konsultanata uključuju sledeće:
- Profesionalne usluge licencirane imigracione firme iz Kanade;
- Pomoć prilikom konkurisanja i obezbeđivanja radnog mesta ukoliko nemate svog poslodavca;
- Priprema za intervju sa poslodavcem;
- Obrada dokumenata;
- Zahtev za izdavanje radne dozvole od strane licencirane imigracione firme iz Kanade;
- Pomoć u podnošenju aplikacije za trajni boravak
DODATNI TROŠKOVI:
- Troškovi viziranja i biometrije (ukoliko iste ne plati poslodavac)
- Troškovi važećih državnih taksi
- Avionska karta (ukoliko istu ne plati poslodavac)
- Troškovi ishrane i smeštaja tokom boravka u Kanadi
- Prevod dokumenata potrebnih za apliciranje
- Ostali lični troškovi
Ukoliko ste zainteresovani za ovaj program dovoljno je da popunite prijavu ispod i predstavnik agencije će Vas kontaktirati i ubrzo zakazati intervju sa imigracionim konsultantom.